P_R_O   D_Ě_T_I

A T R A K C E

zvířectvo v dětské mini-farmě 

 dětské  hřiště - houpačky, pískoviště, koloběžky ...

sáňkování v areálu z vršku u dětského hřiště a altánu

vojenská a zemědělská technika - vojenská obrněná vozidla nebo traktůrek ve stylu retro - ukázka i možnost projížďky,  ...

 

O R G A N I Z O V A N É   A K C E

pony - projížďky na ponících 

projížďky veterány - traktory , vojenskou obrněnou technikou aj.

exkurze do zdejší záchranné stanice divoké zvěře žijící v Šumavském Národním Parku. Stanice pro handicapovaná zvířata Klášterec - NP Šumava - je vzdálena pouhý 1 km od farmy a je možno navštívit rehabilitační sekci.

   

P_R_O   C_E_L_O_U   R_O_D_I_N_U 

R E L A X A C E 

relaxace v altánu - altán o ploše 40 m2 v romantickém koutu farmy, využitelným i v zimním období , /zateplený/ včetně krbových kamínek . Altán je v podstatě samostatný společenský objekt sloužící k posezení či hrám.

pozorování života lesní zvěře ve volné přírodě. Za tímto účelem byla zbudovaná pozorovatelna  volně žijící zvěře,vybavená i dalekohledy, krmelec aj.  

venkovní sezení u ohnišť, které jsou v několika vzájemně nerušených lokalitách areálu. 

pasivní relaxace - bazén 10x5, infrasauna, ...

S P O R T - l é t o

volejbal / nohejbal - hřiště

cykloturistika Samotný areál i okolí je ideální pro cyklistiku. Oficielní cyklotrasa č. 1032 (Vimperk - Kubova Huť) probíhá pouhých 600m od areálu a v obou směrech, na ní za krátko navazují další tratě. Samotný areál je na samotě čili bez jakéhokoliv provozu a je protkán cestičkami. 4 Km po cyklostezce 1032 vedoucí malebným údolím okolo technické památky viaduktu Klášterec dojedete až k Vimperskému zámku.

 S P O R T - z i m a

běžkařská trať -upravované stopy začínají kousek od nás v okolí např. Michlově Huti nebo Šeravy. Pokud je dostatek sněhu (což je minimálně  v lednu a únoru), je možno vyrazit již od apartmánu kolem rezervace přes Brloh..

sjezdovky - nedaleko Kubova Huť  či Zadov vybavené i půjčovnami lyžařských pomůcek - umožňuji příležitostnou možnost zpestření dovolené přestože nebyla zamýšlená jako ryze lyžařská